Jak prawidłowo dobrać buty Scholl?

Odpowiednio dostosowane do potrzeb buty mogą przynieść ulgę w wielu dolegliwościach, zapobiegać deformacjom, obrzękom oraz bólowi stóp. Każdy, kto odczuwa dyskomfort związany z chodzeniem, a także cierpi z powodu chorób podologicznych, powinien bezwzględnie nosić buty profilowane z odpowiednią wkładką.

Dla osób, które chcą zadbać o zdrowie stóp (będących podstawą całego układu ruchu) świetnym wyborem są buty Scholl. Dlaczego są one tak wyjątkowe? Przede wszystkim, w każdym modelu zastosowana jest specjalna wkładka profilowana, odpowiadająca na konkretne potrzeby użytkownika, a rodzajów wkładek jest naprawdę dużo. Oprócz tego, obuwie Scholl jest konstruowane tak, by zapewniać odpowiednią ilość miejsca na palce, co jest niezwykle ważne pod względem zapobiegania deformacji stóp – powstawania halluksów, ostróg czy tak zwanych „młotkowatych palców”. Wkładki Scholl w każdym modelu butów wykonane są z oddychających materiałów – nie wzmagają więc pocenia i z powodzeniem można nosić je przez cały dzień. Na jakie wkładki profilowane od Scholl warto zwrócić uwagę, by zniwelować najczęściej występujące problemy w obrębie tego narządu ruchu?

profilowane buty scholl

Fot. Buty profilowane Scholl – najlepszy wybór dla zdrowia stóp.

Praca stojąca – wkładki Scholl odciążające stopę

Praca stojąca to niezwykle duże wyzwanie dla stóp. Jeśli wkładki w butach i model obuwia nie są dobrze dobrane, pojawiają się bóle stóp, opuchlizna, otarcia oraz odciski. Wybierając obuwie Scholl do pracy stojącej, należy pamiętać o odpowiedniej tęgości – palce powinny mieć właściwą ilość miejsca (nie mogą być ściśnięte ani na szerokość, ani na wysokość buta). Najważniejsze są jednak wkładki profilowane. To dzięki nim stopy pozostają w dobrej kondycji podczas wielogodzinnego chodzenia, wolniej się męczą i nie dają dolegliwości bólowych.

Wkładki profilowane Scholl, polecane dla osób wykonujących pracę stojącą, to przede wszystkim wkładki Bioprint. Są one opracowane w najnowszej technologii przez specjalistów Scholl – mają odpowiednio zaprojektowane zagłębienie na piętę, podbicie oraz palce, są niezwykle elastyczne, a także utrzymują stopę w prawidłowej pozycji przez cały dzień, zapobiegając jej przesuwaniu się w bucie. Wkładki profilowane Bioprint świetnie wpływają na pracę stawów skokowych i kolanowych, odciążając je i wspierając podczas ruchu. Zewnętrzna część wkładki Bioprint jest antypoślizgowa – te modele butów Scholl nadają się więc do pracy w trudnych warunkach.

Inną propozycją dla osób pracujących na stojąco są wkładki Scholl o nazwie Backguard. Ich niezwykła konstrukcja absorbuje wstrząsy powstające podczas chodzenia i minimalizuje tym samym ich negatywny wpływ na stawy, przez co chroni kostki, kolana, a także plecy.
Heavenclog_back_guard_granatowy
Fot. Buty profilowane Scholl z wkładkami Bioprint oraz Backguard.

Żylaki, opuchlizna i bolesność stóp – lecznicze obuwie Scholl

Żylaki, a także opuchlizna stóp i łydek, powstająca najczęściej wieczorem, wiążą się z zaburzeniami procesu krążenia krwi w kończynach dolnych. Przyczynia się do tego nadwaga, niewielka dawka ruchu, a także schorzenia układu krążenia. Aby „pomóc” nogom i stopom w ich codziennej pracy i zminimalizować opuchliznę, warto zastosować buty Scholl z odpowiednimi wkładkami, stymulującymi krążenie krwi oraz właściwą pracę stóp podczas chodzenia.

Przykładem wkładek Scholl dostosowanych do potrzeb osób cierpiących z powodu opuchlizny nóg, są wkładki Scholl Memory Cushion. Ich projekt powstał w celu odpowiedniego wspierania oraz amortyzacji stopy – po to, by drgania wywoływane podczas chodzenia były jak najmniej odczuwalne dla całego układu ruchu. Ponadto wkładki Scholl Memory Cushion doskonale wspomagają rozkładanie ciężaru ciała na całej powierzchni stopy – a zwłaszcza w głównych punktach podparcia, czyli na pięcie oraz w obrębie palców – zapewniając tym samym doskonałą stabilizację oraz łagodzenie ucisku na wrażliwe części stopy. Oprócz tego wkładka Memory Cushion za każdym razem po wyjęciu stopy z buta odzyskuje swój kształt, a później dopasowuje się do stopy od nowa, co każdorazowo zapewnia idealne odwzorowanie kształtu kończyny.

Wkładki profilowane, polecane przy problemach z krążeniem to wkładki Scholl Fitness. Ich wyjątkowa powierzchnia, składająca się z wypustek, idealnie dopasowuje się do kształtu stopy, jednocześnie stymulując ją do pracy i delikatnie rozmasowując newralgiczne miejsca – piętę oraz podbicie pod palcami.

RHEMES MEDnew_massage_bialy
Fot. Buty profilowane Scholl z wkładkami Memory Cushion oraz Fitness.

Haluksy, palce młotkowate, odciski – „przeciwbólowe” wkładki Scholl

Różnorakie deformacje stóp, takie jak halluksy czy ostrogi to dolegliwości, które można wyleczyć jedynie długotrwałą terapią bądź zabiegiem operacyjnym. Nie oznacza to jednak, że takie osoby muszą być skazane na codzienny ból. Obuwie Scholl z odpowiednio wyprofilowaną wkładką jest w stanie zmniejszyć, a nawet zlikwidować bolesność związaną z deformacjami stopy, a także z pojawieniem się odcisków, kurzajek lub nagniotek. Na jakie wkładki profilowane warto więc zwrócić uwagę w przypadku takich schorzeń?

Obuwie Scholl składające się z pasków naturalnej skóry, wyposażone we wspomnianą wcześniej wkładkę Memory Cushion będą idealnym wyborem dla osób z halluksami, modzelami czy kurzajkami – wspierają one bowiem stopę na dwóch płaszczyznach. Przede wszystkim paski z delikatnej skóry nie obcierają zmian powstałych na stopie, a w wersji obuwia z zapięciem, paski można dowolnie regulować, by dostosować je do wielkości stopy. Ponadto zapamiętująca kształty, dopasowująca się do stopy wkładka Memory Cushion zapewnia stopie doskonałe podparcie, jednocześnie gwarantując miękkość i elastyczność, wpływającą na zmniejszenie bolesności nagniotków, pęcherzy czy modzeli, a także uciążliwych haluksów.

Druga propozycja dla osób mających halluksy, odciski czy zmagających się z nawracającym problemem kurzajek, to wkładki Scholl Massage. W swojej konstrukcji posiadają masującą wkładkę o fakturze harmonijki, wpływającą na komfort chodzenia, a także na właściwą cyrkulację powietrza (co jest szczególnie ważne w przypadku utrzymania prawidłowej higieny miejsc z nagniotkami, kurzajkami czy modzelami). Oprócz tego buty Scholl z wkładką Massage wyposażone są w warstwy LiquiCell – pomagające chronić wrażliwe na dotyk obszary.

Cora sandal

Fot. Buty profilowane Scholl z wkładkami Memory Cushion oraz Massage.

Obuwie idealne dla lekarza, fryzjerki, kucharza…
Obuwie zdrowotne może być atrakcyjne i modne

Dodaj komentarz

Koszyk
Kategorie