Buty medyczne – pierwszy wybór dla lekarzy, pielęgniarek i personelu medycznego

Zawody powiązane ze służbą zdrowia nieodłącznie łączą się z pracą stojącą oraz tą wykonywaną w ciągłym biegu. Wielogodzinne dyżury w szpitalu, opieka nad pacjentami, konieczność nieustannego przemieszczania się i codziennego pokonywania kilometrów pomiędzy salami czy gabinetami wystawiają stopy, kolana, kręgosłup oraz stawy na ciężką próbę. W takich przypadkach odpowiednie profesjonalne obuwie jest nie tylko rekomendowane, ale nawet obowiązkowe. Dla wszystkich osób, których praca wymaga wysokiej aktywności, a zwłaszcza dla pracowników służby zdrowia, pierwszym wyborem powinny być stworzone z myślą o nich buty medyczne marki Scholl cieszące się doskonałą opinią od lat.

uśmiechnięta lekarka

W odróżnieniu od zwykłych butów jakie na co dzień nosi większość z nas, obuwie zdrowotne marki Scholl realnie przekłada się na komfort i zdrowie stóp, redukując ból i dyskomfort spowodowane wymagającą funkcjonowania w nieustannym ruchu pracą. Tym samym wpływa na lepsze samopoczucie, poprawę krążenia w nogach, pobudzenie mięśni do prawidłowego funkcjonowania, zmniejszenie opuchlizny i dyskomfortu. Wszystko za sprawą idealnie wyprofilowanej wkładki oraz specjalnie opracowanej podeszwy, które w zależności od wybranego modelu, posiadają różne właściwości wspierające zdrowie i prawidłowe ułożenie stóp.

Dlaczego warto wybrać buty medyczne Scholl?

Profesjonalne obuwie zdrowotne jest wynikiem wielu lat pracy nad stworzeniem unikalnych technologii, które zastosowane w butach nie tylko wspierają prawidłowe funkcjonowanie mięśni i stawów, ale przede wszystkim wykazują szereg prozdrowotnych właściwości. Przyjrzyjmy się bliżej najbardziej popularnym i chętnie wybieranym przez pracowników służby zdrowia butom medycznym z kolekcji Scholl.

 

  • CLOG Super Comfort to profesjonalne chodaki medyczne w dwóch wariantach kolorystycznych do wyboru (białym i granatowym), które wyróżnia podeszwa wykonana z naturalnego drewna wyposażona w antypoślizgową warstwę zapewniającą stabilne i bezpieczne poruszanie się, nawet po mokrej lub śliskiej nawierzchni. Jest to szczególnie ważne w szpitalach, przychodniach, sanatoriach, gabinetach rehabilitacyjnych czy salonach masażu, gdzie często zdarza się, że podłoga pokryta jest płytkami w celu łatwiejszego utrzymania higieny. CLOG Super Comfort to buty wykonane ze perforowanej skóry naturalnej, która zapobiega poceniu się stóp, dzięki czemu znika problem przypadłości takich jak grzybica czy przykry zapach. Stała cyrkulacja powietrza (dzięki wytłoczeniom na całej powierzchni buta) zapewnia o wiele większy komfort chodzenia, a jednocześnie bezpieczeństwo – palce i wrażliwe części stopy są zabezpieczone na wypadek na przykład uderzenia. Drewniana podeszwa w butach medycznych stymuluje każdą część stopy do pracy i angażuje grupy mięśni, które w normalnych warunkach nie są używane. Mięsnie stóp i łydek są rozgrzane, a krążenie ulega znacznej poprawie. To wszystko sprawia, że nawet podczas wielogodzinnego stania czy chodzenia uczucie ciężkości nóg i często doskwierająca opuchlizna odchodzą w niepamięć.  Chodaki medyczne CLOG Super Comfort są dostępne w rozmiarach od 36 do 45.

 

CLOG Super Comfort

 

  • CLOG Back Guard to obuwie dedykowane pracownikom medycznym, którzy są szczególnie narażeni na bóle kręgosłupa, pleców i kolan. Specjalistyczna wkładka opracowana w technologii Backguard® absorbuje naturalne wstrząsy powstałe w trakcie chodzenia. Drewniana podeszwa została wyposażona w elastyczną idealnie wyprofilowaną wkładkę, która posiada dodatkowy element zlokalizowany pod piętą. To między innymi dzięki niemu buty medyczne CLOG Back Guard nie tylko zapobiegają bólowi tej części stopy, ale bezpośrednio wpływają na jej prawidłowe ułożenie i podparcie łuków oraz wrażliwych fragmentów, szczególnie narażonych na przykre dolegliwości. Trzypłaszczyznowy system kontroli ruchu wspiera utrzymanie prawidłowej postawy i ułożenie stóp. Ten model również jest dostępny w standardowych kolorach – białym oraz granatowym i rozmiarach od 36 do 45.

clog_back_guard_granatowy

 

Buty medyczne dla profesjonalistów – gdy nie ma miejsca na kompromisy

Oba zaprezentowane modele butów medycznych są idealnym wyborem dla kobiet i mężczyzn, dzięki uniwersalnemu wyglądowi. Klasyczny styl profesjonalnych chodaków marki Scholl oraz ponadczasowa kolorystyka idealnie wpisują się w potrzeby osób zawodowo związanych z sektorem ochrony zdrowia. Buty z perforowanej skóry naturalnej z drewnianą podeszwą są łatwe w czyszczeniu i pielęgnacji, a najwyższej jakości materiały zapewniają higienę i doskonałe odprowadzanie potu. Buty medyczne z oferty Scholl charakteryzują się także trwałością wykonania, udoskonalonymi szwami o podwyższonej odporność oraz najlepszymi materiałami, z których zostały wykonane. W przypadku obuwia medycznego nie ma mowy o kompromisach. Buty muszą spełniać swoją rolę, wykazywać właściwości prozdrowotne i odpowiadać na szczególne potrzeby osób, które na co dzień mierzą się z wymagającą pracą. Wkładki w tego typu butach wspierają kolana i kręgosłup, dzięki równomiernemu rozłożeniu ciężaru ciała i pomagają utrzymać prawidłową postawę. Dodatkowo model Clog Super Comfort spełnia europejskie normy zarezerwowane dla specjalistycznego obuwia ochronnego w zakresie przepuszczalności powietrza oraz antypoślizgowych właściwości podeszwy.

 

Buty medyczne Scholl od lat cieszą się zaufaniem lekarzy i personelu medycznego oraz są numerem jeden wybieranym przez tę grupę zawodową, spośród oferty niemieckiej marki z ponad stuletnim doświadczeniem.

Idzie wiosna, odkrywamy stopy i… halluksy
EVO FLEX – najnowszy hit od Scholl. Najlepsze buty profesjonalne na rynku

Dodaj komentarz

Koszyk
Kategorie