Poruszaj się z klasą – propozycje dla modnych i aktywnych seniorów

Poruszaj się z klasą – propozycje dla modnych i aktywnych seniorów

Tak! Styl ma znaczenie – w zasadzie w każdym okresie i każdej dziedzinie życia, także w rehabilitacji, bo… właściwie – czemu nie? Dlaczego nie jeździć oryginalnie wyglądającym wózkiem albo nowoczesnym skuterem inwalidzkim zamiast wózka? Dlaczego nie korzystać na przykład z atrakcyjnych wizualnie chodzików dla seniorów, balkoników dla niepełnosprawnych czy ozdobnych lasek inwalidzkich, skoro są teraz dostępne i można wybrać właśnie takie zamiast tych zwyczajnych – szarych i nudnych?

Laska inwalidzka (w niektórych przypadkach także balkonik lub inny sprzęt inwalidzki) to nie tylko pomoc ortopedyczna i stabilne podparcie dla słabszego seniora lub osoby nie do końca sprawnej ruchowo. Towarzysząc na stałe swoim użytkownikom, laski (i różnego rodzaju podpórki czy wózki) stają się w zasadzie nieodłącznym elementem ich stroju, a niekiedy nawet „gadżetem” wyrażającym osobowość. To istotny dodatek – taki, jak parasol, kapelusz, torba czy rękawiczki. Może mieć swój charakter, styl, odpowiadać najnowszym, gorącym trendom lub subtelnie podkreślać tradycyjne podejście do tematu… Warto więc poświęcić chwilę na wybór i zdecydować się na taki model, który nam się podoba, który do nas pasuje i który – być może nawet – jest w stanie sprawić nam choć odrobinę przyjemności swoim niepospolitym, oryginalnym wyglądem…

laski inwalidzkie

Fot. Inwalidzkie laski aluminiowe w uniwersalnych, stonowanych kolorach: brązowym, grafitowym i czarnym.

Ozdobne laski inwalidzkie dla pań i panów

Klasyczna, aluminiowa, regulowana na wysokość laska inwalidzka z antypoślizgową nasadką, praktyczną opaską na nadgarstek i wygodną, profilowaną rączką (wykonaną na przykład z drewna klonowego) może mieć także… modny deseń! Możliwości są tu w zasadzie nieograniczone, ale w tym sezonie – tak jak na wybiegach modowych – najpopularniejsze są między innymi: elegancka, szkocka krata (w każdej wersji), zabawa geometrią typu black & white, czyli klasyczna szachownica lub na przykład ponadczasowa pepitka, kolorowe, egzotyczne i niezwykle kobiece, kwiatowe wzory, a także coś nieco bardziej zachowawczego, ale za to zawsze w dobrym stylu – stonowane barwy i naturalny rysunek drewna. Wśród tegorocznych propozycji coś odpowiedniego znajdą dla siebie zarówno panie, jak i panowie, a także ci starsi i ci młodsi użytkownicy lasek inwalidzkich. Ponieważ są one stosunkowo niedrogie (koszt jednej ozdobnej laski aluminiowej to około 45 zł) można zaopatrzyć się nawet w kilka różnych wzorów – idealnych na różne okazje i do różnych stylizacji.

laski inwalidzkie

Fot. Ozdobne laski inwalidzkie wykonane z aluminium, z modnym w tym sezonie deseniem: krata, kwiaty, drewno, szachownica.

Klasyczne, drewniane laski inwalidzkie dla seniorów

Tradycjonaliści, osoby ceniące sobie ponadczasowe, solidne rozwiązania, które nigdy się nie starzeją i nie poddają zmiennej modzie, zamiast ozdobnych, wzorzystych lasek aluminiowych, mogą postawić na klasyczne, drewniane (wykonywane z różnych rodzajów drewna, niekiedy także tego bardzo szlachetnego czy egzotycznego) laski inwalidzkie, w których najważniejszym elementem – decydującym o ergonomii, wygodzie użytkowania, ale także i o stylu laski – jest jej uchwyt. To on bywa najbardziej ozdobną częścią laski z drewna, na której – notabene – można sobie dodatkowe, indywidualne ozdobniki na przykład wygrawerować.

laski drewniane

Fot. Drewniane laski inwalidzkie o różnych profilach rączki: laska drewniana gięta, laska drewniana fritz, laska drewniana derby.

Balkoniki i podpórki inwalidzkie także mogą być kolorowe

Trój- lub czterokołowe podpórki inwalidzkie czy balkoniki rehabilitacyjne dla osób starszych i / lub nie w pełni sprawnych ruchowo także nie muszą być nudnymi, szarymi, metalowymi stelażami bez wyrazu. Sprzęt tego typu dostępny jest obecnie w sklepach medycznych w różnych wersjach kolorystycznych i wygląda dzięki temu zdecydowanie bardziej optymistycznie. Niebieska, czerwona czy na przykład jaskrawopomarańczowa podpórka u poważnego seniora nikogo już dzisiaj nie dziwi. Podobnie zresztą, jak na przykład fantazyjne osłony szprych kół przy ręcznych wózkach inwalidzkich…

podpórka -4-kołowaRollator Jaguar
Fot. Czterokołowa, aluminiowa podpórka inwalidzka w kolorze niebieskim i pomarańczowy rollator dla seniorów.

 

Modny senior na elektrycznym skuterze inwalidzkim

Poruszanie się z klasą i wykorzystywanie modnych, nowoczesnych gadżetów w starszym wieku obejmuje także… jazdę na elektrycznym skuterze inwalidzkim. Każdy aktywny senior chętnie korzysta z takiego rozwiązania, bo zyskuje dzięki temu komfort, samodzielność i niezależność. Skuter łatwo się obsługuje, można się nim bezpiecznie przemieszczać na niewielkie odległości w warunkach drogowo-terenowych, jeździć na spacery, na zakupy, w odwiedziny do znajomych czy do pracy. Nowoczesny wygląd takich skuterów sprawia, że poruszające się nimi osoby nie czują się jak mniej sprawne ruchowo. Mają raczej poczucie, że są w awangardzie, bo w Polsce inwalidzkie skutery elektryczne nie są jeszcze sprzętem powszechnie używanym, zwłaszcza przez osoby starsze. A szkoda, bo w krajach zachodniej Europy i w Stanach Zjednoczonych to już norma, do której przekonało się wiele osób i – co najważniejsze – bardzo sobie to chwalą.

skuter victory xl 130 skuter victory xl 140

 

 

 

 

 

 

 

 

Fot. Elektryczne skutery inwalidzkie – idealne, stylowe i praktyczne rozwiązanie dla nowoczesnych i aktywnych seniorów.

Rehabilitacja może być nie tylko skuteczna, ale także przyjemna i do tego z klasą

Warto pamiętać, że modny sprzęt rehabilitacyjny czy różnego rodzaju ciekawsze wizualnie modele pomocy ortopedycznych dla seniorów nie tracą na swojej wartości funkcjonalnej z powodu ładnego wyglądu. To nadal są przede wszystkim pomocne urządzenia i akcesoria, które zapewniają użytkownikowi bezpieczeństwo, wsparcie i pomoc w codziennym funkcjonowaniu.

Czym jest i jak objawia się artroza – choroba zwyrodnieniowa stawów?

Dodaj komentarz

Koszyk
Kategorie